T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / GÜLNAR - Halk Eğitim Merkezi

GÜLNAR MİLLİ EĞİTİM , HALK EĞİTİM VE ÖĞRETMEN EVİ PERSONELLERİ TARAFINDAN YANGIN TATBİKATI YAPILDI

Sivil Savunma Haftası nedeniyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasında yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatın gerçeğini aratmaması için Mersin Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye ekiplerinin bina dışın verdikleri dumanla başlayan tatbikatta ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli kısa sürede binadan tahliye edildi. Binayı boşaltan personel daha önceden belirlenen alanda toplanarak güvenlik çemberine alındı.

Tahliyenin ardından Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü görevlileri yangın söndürme cihazını alarak ilk müdahaleyi yaptı. Yangın söndürme ekibimiz ve itfaiye ekipleri senaryo gereği yangına müdahale ederken, diğer taraftan da mahsur kalan milli eğitim çalışanlarını kurtarabilmek için büyük gayret gösterdiler.  Yaralılara ilk müdahale Sağlık Müdürlüğü Ambulans ekibi tarafından yapılarak, yaralıların hastaneye nakilleri sağlandı.

Tatbikat nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve personeli, heyecanlı anlar yaşarken, İtfaiye ekipleri tatbikatın son bölümünde yangına müdahalede yapılması gerekenler hakkında uygulamalı bilgi verdiler.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut yaptığı açıklamada; Sivil savunma haftası nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz önünde bir tatbikat yaptık.Bu tatbikatta amacımız Sivil savunma tedbirlerini gözden geçirmek,olası bir yangında neler yapılabileceğini hatırlamak maksadıyla gerçekleştirdik.Dedi.


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 26.02.2016 - Güncelleme: 26.02.2016 16:22 - Görüntülenme: 463
  Beğen | 0  kişi beğendi