T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / GÜLNAR - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

Ock

GÜLNAR KAYMAKAMLIĞI HİMAYESİNDE, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE GÜLNAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNCE MEZUN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK OLARAK AÇILAN ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU ÖĞRENCİLERİMİZLE KAHVALTI ETKİNLİĞİNDE BULUŞTUK. KAHVALTIMIZA GÜLNAR KAYMAKAMIMIZ SAYIN İSMAİL PENDİK, BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN AHMET GÜNEL, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FATİH BURĞUT, ŞUBE MÜDÜRLERİMİZ TURGUT ÖNGE VE HÜSEYİN KADİM, KURSTA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERİMİZ VE BASINIMIZIN GÜZİDE TEMSİLCİLERİ KATILDILAR. ÖĞRENCİLERİMİZ İLÇEMİZİN ÜST DÜZEY YETKİLİLERİYLE KONUŞMA FIRSATI BULDULAR, MORAL VE MOTİVASYON KAZANDILAR. TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE ÇALIŞMALARINDA KOLAYLIKLAR, SINAVLARDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Ock

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü en samimi duygularımızla kutlar, tüm basın mensuplarına çalışmalarında başarılar dileriz..

 Gülnar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü personelleri...

Ock

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı´nın koordinasyonunda ve Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğinde 22 Ocak 2016 tarihinden itibaren yürütülen ve 10 Ekim 2017 tarihi itibarıyla sonlanan Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Projesi kapsamında hazırlanan Hayat Boyu Öğrenme Portalı "http://www.hbo.gov.tr" adresinde yayına sunulmuştur.

Kendini geliştirmek, yeni bir meslek veya beceri edinmek isteyen vatandaşlarımızın hayat boyu öğrenme faaliyetlerine tek noktadan erişimlerine imkân sağlayan Hayat Boyu Öğrenme Portalı ile bireyler, öğrenme fırsatlarının yanı sıra İŞKUR tarafından sunulan istihdam fırsatlarından da haberdar olabileceklerdir. 

Portalda, Bakanlığımıza bağlı halk eğitimi merkezleri tarafından sunulan her yaş grubuna yönelik 3000´den fazla ücretsiz kurs ve eğitim programı, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile rehberlik alınabilecek her tür kurum bilgileri yer almaktadır. Bunların yanında çağın ihtiyacı olan uzaktan öğrenmeye imkan sağlayan e-öğrenme içerikleri HBÖ TV altında yayınlanmıştır ve her geçen gün yenileri eklenecektir. 

http://www.hbo.gov.tr/

Ock

Açıköğretim Ortaokul ve Lise ilk kayıt ve kayıt yenileneme işlemleri 8 Ocaktan itibaren başlayacak olup 23 Ocak tarihine sürecektir. Kayıt yenileneme yapacak olanlar bankaya yatırdığı sınav ücretinin makbuzuyla kurumumuza gelerek kayıt yenileneme işlemlerini yaptıracaklardır.

 

Ara

9-10 ARALIK 2017 TARİHLERİNDE YAPILMIŞ OLAN AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 1.DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI. SINAV SONUCUNU ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖĞRENCİ NUMARALARI VE ŞİFRELERİYLE AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ WEB SAYFASINDAN ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPARAK ÖĞRENEBİLİRLER...

AÖL SINAV SONUÇ MEB GİRİŞ SORGULAMA EKRANI

Ara

İŞKURLA KURUMUMUZ ARASINDA PROTOKOLLA AÇILAN "DEKORATİF EV AKSESUARLARI HAZIRLAMA" VE "AHŞAP BOYAMA VE VERNEİKLEME" KURSLARINDA BOŞ KONTENJAN KALMIŞ OLUP YARIN ÖĞLE 12.00 E KADAR BAŞVURULAR ALINACAKTIR. KONTENJAN SINIRLIDIR

Ara

Gülnar  İshaklar Mahallesinden Sözleşmeli Er Hacı Mustafa Can  Şırnak GABAR (Küpeli) Dağı bölgesinde icra edilen operasyon sırasında,  teröristler tarafından önceden tuzaklanan El Yapımı Patlayıcının infilak etmesi sonucu  şehit olmuştur. Şehidimize Yüce Allah´tan rahmet, değerli ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Ara

09 - 10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek 2017/1. dönem Açık Öğretim Liseleri(Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrencilerimiz sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.

 

Sınav giriş belgesine ulaşmak için tıklayınız.

 

Ara

Kurumumu bünyesinde açılan " Hafif Düzeyde Zihinsel Engelliler İçin Pul Boncuk Dikişler" kursumuza katılan özel öğrencilerimize ait fotoğraflar

Ara

Kas

KURUMUMUZ BÜNYESİNDE AÇILAN ARICLIK KURSU SONA ERMİŞTİR.

Kas

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN. 

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu, baş komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ ü ölümünün 79. yılında saygı ve minnetle anıyoruz. 

Kas

Sayın öğrencilerimiz,

 

         Hayat Boyu Genel Müdürlüğünün 03.11.2017 Tarih ve e.18438720 Sayılı Oluru kapsamında, 2016-3 Dönemi ve önceki dönemlerde alan bilgisi “ALAN YOK” durumunda olan öğrencilerimizin alan bilgisi 2017-1 Dönemi dâhil olmak üzere 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı sonuna kadar “ALAN YOK” olarak kalacaktır.  Bu durumdaki öğrencilerimizin 2017-1 Dönemi ders seçimleri tekrardan sistem tarafından otomatik seçilecektir. Öğrencilerimiz 2017-1 Dönemi derslerini öğrenci sayfalarından kontrol edebilirler.

 

         Siz değerli öğrencilerimize saygıyla duyurulur.

 

KAYNAK:   http://aol.meb.gov.tr/www/ogrencilerimize-onemli-duyuru/icerik/115

Kas

KURUMUMUZ BÜNYESİNDE ONUR TOPAL VE ÇAĞRI TEMİZ TARAFINDAN  AÇILAN ARICILIK KURSUMUZ GÜLNAR KÜLTÜR MERKEZİNDE BAŞLAMIŞTIR. BELGE ALMAK İSTEYEN KAYITLI KURSİYERLERİMİZİN KURSA DEVAM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.