T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / GÜLNAR - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

Eyl

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI. YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLERİZ.

Eyl

GÜLNAR HALK EĞİTİM AİLESİ OLARAK  TÜM İSLAM ALEMİNİN KURBAN BAYRAMINI KUTLAR, BAYRAMIN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİZ

Ağu

Milli Eğitim Bakanlığı, ´Öğretmenlere mazerete bağlı, ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanınmıştır´ açıklamasında bulundu.

Ağu

KURUMUMUZUN BUGÜN İTİBARİYLE SONA EREN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KURS BİLGİLERİ TABLODA SUNULDUĞU GİBİDİR.

Ağu

YENİ MÜFREDATLA İLGİLİ OLAN İLÇEMİZDEKİ ÖĞRETMENLERLE YAPILACAK OLAN TOPLANTI TAKVİMİ BRANŞLARA GÖRE BELLİ OLDU.

Ağu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ ü,  Millî mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, yüce Türk milletinin ve şanlı Türk ordusunun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz

Ağu

2016-2017 YILI YAZ DÖNEMİNDE AÇMIŞ OLDUĞUMUZ SPOR , KURANI KERİM  VE İNGİLİZCE KURSLARIMIZ OKULLARIN AÇILACAK OLMASI NEDENİYLE SONA ERİYOR. 22 HAZİRAN 2017 TARİHİ İTİBARİYLE ÇOCUK VE GENÇLERE YÖNELİK TOPLAM 32 TANE KURS AÇTIK. BU KURSLARA  562 TANE KAYITLI KURSİYER KATILDI. BUNUN HARİCİNDE 100 ÜN ÜSTÜNDE KAYIT ZAMANINI GEÇİRDİĞİ İÇİN DİLEKÇE İLE KATILAN KAYIT DIŞI KURSİYERİMİZ OLDU.

Ağu

Öğretmenlerin 2017 yılı yaz dönemi mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı

Sonuçlar İçin Tıklayınız

Ağu

MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE AÇILAN KURBAN KESİM KURSUMUZ YAPILAN YAZILI SINAVLA SONA ERDİ. KURSTA BAŞARILI OLAN 22 KURSİYER BELGE ALMAYA HAK KAZANDI. KURSUMUZDA BİZLERE YARDIMCI OLAN GÜLNAR KÜLTÜR MERKEZİ MÜDÜRÜ SAYIN VEYSEL ÖZKAN´A, KÜLTÜR MERKEZİ PERSONELLERİNE, GÜLNAR BELEDİYESİNE VE  ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜRLER EDER, BELGE ALMAYA HAK KAZANAN KURSİYERLERİMİZE GÜLNAR HALK EĞİTİM AİLESİ OLARAK  ÖĞRENDİKLERİNİ BUNDAN SONRAKİ YAŞAMLARINDA KAZASIZ BELASIZ UYGULAMALARINI TEMENNİ EDİYORUZ..

Ağu

Açık Öğretim Ortaokul 2017/1 ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başladı. Kayıt tarihleri aşağıda belirtildiği gibidir.

 

İlk kayıt ve kayıt yenileme başlama tarihi : 21 Ağustos

İlk kayıt ve kayıt yenileme bitiş tarihi : 15 Eylül 

Mazerete bağlı ilk kayıt işlemleri 18 - 22 Eylül 2017

Ağu

2017/1 ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başladı. 2017-1 Dönemi İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri; 21 Ağustos-15 Eylül 2017, Mazeretli İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri ise 18 Eylül-22 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır

 İlk Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

Ağu

Açık Öğretim Liseleri Mobil Uygulaması, uygulama marketlerdeki yerini aldı. Öğrencilerimiz Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sisteminde yaptıkları tüm işlemleri mobil uygulama üzerinde de yapabileceklerdir.

Ağu

Millî Eğitim Bakanlığı ile Noterler Birliği arasında, Açık Öğretim Okullarından mezun olan öğrencilerin diploma bilgilerinin incelenmesi ve sahte diplomaların tespiti için protokol imzalandı.

  Haberin devamı için tıklayınız

Ağu


2017 Yılı Yönetici Görevlendirme Sözlü Sınav Sonuçlarına yapılan itirazlar sonucu kesinleşen sözlü sınav sonuçları için tıklayınız.....

Ağu

2016-3 Dönem uzaktan eğitim ile okutulan derslerin sınav sonuçları açıklanmıştır. Mezuniyet incelemesinde gözüken öğrencilerin halk eğitimi merkezlerinde  bulunan evrakları taranıp sisteme atılmış ise en kısa zamanda bu öğrencilerin nihai mezuniyeti yapılacaktır.


              Mezun olan öğrencilerimiz ihtiyaç duymaları halinde kayıt yaptırdıkları halk eğitimi merkezlerinden geçici mezuniyet belgelerini alabilirler. Mezun olan öğrencilerin diplomaları 2 ay içerisinde düzenlenip Koordinatör Halk Eğitimi merkezlerine gönderilecektir. Diploma takip kısmından diplomanızın nereye gideceğini görebilirsiniz.

 

Sınav sonuçlarını görmek için tıklayınız.