T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / GÜLNAR - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

Ara

02 - 03 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi Sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize Gülnar Halk Eğitimi Merkezi olarak başarılar dileriz.

                                                 

Ara

Cumhuriyet  İlk Okulu Müdür ve Öğretmenleri  ile  bir grup  Öğrenci tarafından, Müdürlüğümüz çalışanlarına Mevlit Kandili sebebiyle,  Kandil simidi hediye edildi, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Halk Eğitimi Müdürü : Sadık GÜLERYÜZ

Ara

İlçemizde Bulunan Suriyeli Vatandaşlara Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

İlçemizde bulunan 25´i Erkek, 19´u kadın toplam 44 Suriyeli Vatandaşa Müdürlüğümüz ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile iş birliği içinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda Kurum Müdürü;

-Sadık GÜLERYÜZ tarafından Halk Eğitimi olarak sizlere başta Türkçe Dil kursu olmak üzere her türlü sosyal ve kültürel kursları açabiliriz, bunun yeri ve zamanını sizlere göre ayarlayacağız dedi.

Konuşulanları İlçe Emniyet personeli Haşim ORUÇ Arapça olarak Suriyeli Vatandaşlara tercüme etti.

 

 

Ara

Eyl

           11 Ekim 2015  tarihinde tek oturum olarak saat  10.00’da Ankara’da  ek sınav  yapılacaktır. Yapılacak sınava; dönemi 7 ve üzerinde olanlardan, mezuniyetine  en fazla 24 kredi  kalan öğrencilerden öğrencilik durumu; aktif, donuk olan bütün  öğrencilerimiz  başvurabilecek olup müracaatlar 29-30 Eylül 2015 tarihleri arasında başvuru yapabilirler.

Eyl

     Müdürlüğümüzce; 03-04 Ekim 2015 tarihlerinde Sandık Kurulu Görevlilerinin Eğitimi kursu açılacaktır. Ancak 01 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Seçimde Sandık kurulu başkan ve üyelerinin görevlendirilmesinde kursa katılma ve sertifika alınması zorunlu olmadığından söz konusu kurs isteğe bağlı olup, sadece görevlilerin daha bilinçli hareket etmeleri amaçlanmaktadır.

Eyl

İlçemizde ve Mahallelerimizde bulunan Yabancılara Türkçe Öğrenme kursu açılacaktır. Başvurularımız başlamıştır. Kursa katılmak isteyen müdürlüğümüze en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir...

Eyl

       Gülnar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde yaz döneminde Kalorifer kursumuz açılacaktır.Başvurularımız başlamıştır.Kursa katılmak isteyen müdürlüğümüze en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir...

Ağu

      2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme 17 Ağustos - 30 Ekim 2015 Tarihleri arasındadır.

Ağu

Açık Öğretim Lisesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı YENİ KAYIT ve KAYIT YENİLEME İşlemleri

Ağu

      Açık Öğretim Lisesine kayıtlı öğrencilerden toplam dönemi; 8 ve üzerinde olan öğrencilerden öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olan bütün öğrencilerimizin Ek Sınava Başvuruları 27-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında olup İlgililerin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze şahsen başvurmaları gerekmektedir.

 

 

Tem

       Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Destekleme ve Yetiştirme Kursları ( Mezunlara Yönelik ) Açılacaktır. Kursa katılmak isteyenlerin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne şahsen kayıt yaptırmaları önemle DUYURULUR...

Haz

  Gülnar Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Gülnar Merkez ve Mahallelerde   okullarımızın yaz tatiline girmesiyle öğrencilerimizin ve halkımızın  sosyal ve kültürel açıdan gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla aşağıdaki kurslar açılacaktır.

Tem

Açık Lise Kayıt Yenileme 1-8 Temmuz Arasında Yapılacaktır.İlgililere Önemle Duyurulur...

Haz

Kurumumuzda Yaz Döneminde Seviye gruplarına göre İngilizce ( Yabancı Dil ) Kursu açılacaktır.İlgililere Acilen Duyurulur...