T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / GÜLNAR - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

Mrt

Açık Öğretim Okulları öğrencilerimizin sehven/yanlışlıkla yatırmış olduğu ücretler, herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın MEB Döner Sermaye İşletmesi tarafından ilgililerin hesabına aktarılmaktadır. Açık Öğretim Okulları öğrencilerimiz hangi bankaya para yatırmış olurlarsa olsunlar, iadeler yalnızca T.C. Ziraat Bankasının merkezi ödeme sistemi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

 

İade işlemi gerçekleştiğinde, Açık Öğretim Okulları öğrencilerimizin ücret yatırırken girmiş olduğu cep telefonu numarasına bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Bu nedenle öğrencilerimizin ücret yatırırken geçerli ve güncel bir cep telefonu numarası bildirmesi zorunludur.

Şbt

2017-1 dönem   ve önceki dönemlerde mezun olan öğrencilerimizin diplomalarının basımı tamamlanmış olup Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilmiştir. İlimizde ise  diplomalar  Mersin Akdeniz Halk Eğitimi Merkezi ve A.S.O Müdürlüğüne gönderilmiştir. .

Şbt

 17-18 MARTTA YAPILACAK OLAN AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAVININ GİRİŞ YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ SINAVA BİR HAFTA KALANA KADAR DİLEKÇE İLE SINAVA GİRECEĞİ BÖLGEDEKİ HALK EĞİTİMİ MERKEZİNE BAŞVURUDA BULUNABİLECEKTİR...

Şbt

GÜLNAR KAYMAKAMLIĞI HİMAYESİNDE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNESİNDE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE AÇILAN TİYATRO YETENEK SINIFI  KURSUMUZ DEVAM ETMEKTEDİR.

Şbt

KURUMUMUZ İLE İŞKUR ARASINDA  İŞBİRLİĞİ YAPILARAK AÇILAN AHŞAP BOYAMA VE VERNİKLEME ELEMANI KURSUMUZ EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE DEVAM ETMEKTEDİR. 

Şbt

GÜLNAR KAYMAKAMLIĞI HİMAYESİNDE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNESİNDE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE AÇILAN MÜZİK YETENEK SINIFIMIZ ÇALIŞMALARINA HIZ KESMEDEN DEVAM ETMEKTEDİR.

Şbt

KURUMUMUZ BÜNYESİNDE AÇILMIŞ OLAN KATI YAKITLI KALORİFER KURSUMUZ DEVAM ETMEKTEDİR. KALORİFER KURSUNA KATILMAK İSTEYEN VATANDAŞALRIMIZ BİR SONRAKİ AÇILACAK OLAN KURS İÇİN KURUMUMUZA GELEREK BAŞVURU YAPABİLİRLER.

Şbt

Milli Eğitim Bakanlığınca, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan´ ın himayelerinde ülke genelinde Okuryazarlık Seferberliği başlatılmış olup okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın 1. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan 2. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlarımız okullara, muhtarlıklara ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze başvurabilirler...

Şbt

KURUMUMUZ BÜNYESİNDE AÇILACAK OLAN KATI YAKITLI KALORİFER ATEŞÇİSİ KURSU 12 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 17.20 DE GÜLNAR KÜLTÜR MERKEZİNDE BAŞLIYOR. KURSUMUZ PAZARTESİ, SALI VE ÇARŞAMBA GÜNLERİ DEVAM EDECEK OLUP 14 MART 2018 E KADAR SÜRECEKTİR. KURSA KATILMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZIN 12 ŞUBAT PAZARTESİ MESAİ BİTİMİNE KADAR KURUMUMUZA ŞAHSEN BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR.

Şbt

Elife UĞUZARSLAN KURUMUMUZ BÜNYESİNDE AÇILAN 1. VE 2. KADEME OKUMA YAZMA KURSLARINI BAŞARIYLA BİTİREREK BELGE ALMAYA HAK KAZANDI. Elife UĞUZARSLAN´ I BAŞARISINDAN DOLAYI TEBRİK EDER BAŞARILARIN DEVAMINI DİLERİZ...

Şbt

İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞINDAN JANDARMA ER MUHAMMET KOYUN KURUMUMUZ BÜNYESİNDE AÇILAN 120 SAATLİK I. KADEME OKUMA YAZMA KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLAYARAK BELGESİNİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FATİH BURĞUT´ TAN ALDI. BURĞUT; MUHAMMET KOYUN´ U BAŞARISINDAN DOLAYI TEBRİK EDEREK OKUMA YAZMASINI HER ZAMAN  GELİŞTİRMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULYARAK EĞİTİM- ÖĞRETİM HAYATINA DEVAM ETMESİNİ İSTEDİ. ASKERİMİZİ TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Şbt

KURUMUMUZ BÜNYESİNDE MEZUN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK OLARAK AÇILACAK OLAN DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU ÖĞRENCİ BAŞVURULARI 7 ŞUBAT 2018 ÇARŞAMBA  BAŞLAYACAK OLUP 18 ŞUBAT 2018 E KADAR SÜRECEKTİR. KURSA KATILMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN BU TARİHLER ARASINDA https://e-kurs.eba.gov.tr/ ADRESİNDEN MEZUN ÖĞRENCİLER GİRİŞİNDEN BAŞVURU YAPMALRI GEREKMEKTEDİR.

Ock

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2.DÖNEM DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU ÖĞRETMEN BAŞVURULARI BAŞLAMIŞ OLUP 6 ŞUBAT 2018 E KADAR DEVAM EDECEKTİR. HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDE AÇILACAK OLAN MEZUN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSUNA BAŞVURMAK İSTEYEN BRANŞ ÖĞRETMENLERİMİZ TERCİH YAPARKEN KURUMUMUZU SEÇMELİDİR.

Ock

GÜLNAR KAYMAKAMLIĞI HİMAYESİNDE, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE GÜLNAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNCE MEZUN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK OLARAK AÇILAN ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU ÖĞRENCİLERİMİZLE KAHVALTI ETKİNLİĞİNDE BULUŞTUK. KAHVALTIMIZA GÜLNAR KAYMAKAMIMIZ SAYIN İSMAİL PENDİK, BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN AHMET GÜNEL, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FATİH BURĞUT, ŞUBE MÜDÜRLERİMİZ TURGUT ÖNGE VE HÜSEYİN KADİM, KURSTA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERİMİZ VE BASINIMIZIN GÜZİDE TEMSİLCİLERİ KATILDILAR. ÖĞRENCİLERİMİZ İLÇEMİZİN ÜST DÜZEY YETKİLİLERİYLE KONUŞMA FIRSATI BULDULAR, MORAL VE MOTİVASYON KAZANDILAR. TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE ÇALIŞMALARINDA KOLAYLIKLAR, SINAVLARDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Ock

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü en samimi duygularımızla kutlar, tüm basın mensuplarına çalışmalarında başarılar dileriz..

 Gülnar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü personelleri...